itslearning

Naujienos

Gaukite naujausią informaciją apie pakeitimus „Itslearning“ aplinkoje

 

Kodėl “Apversta klasė” yra mūsų pasirinkimas

Jonathan Bergmann ir Aaron Sams

Mes dirbame švietimo srityje jau 26 m. Daugumą šio laiko jautėme nusivylimą, kad mokiniai negeba išmoktus teorinius dalykus panaudoti praktikoje. Tačiau jautėme, kad tai galima pakeisti.

Stebėdami mokinius pastebėjome, kad dažniausiai mokytojo pagalbos mokiniui reikia kuomet jis atlieka namų darbus. O tuomet, kai jis yra klasėje ir mokytojas pristato informaciją, kuri yra ganėtinai lengvai pasiekiama, mokinys neįsisavina jos ir dažnai laikas būna tiesiog išsvaistytas.

Mes paklausėme savęs, “Kas būtų, jei teorinę paskaitą mes įrašytume ir pateiktume ją mokiniams susipažinti namuose, o namų užduotis atliktume pamokų metu?” Taip ir atradome “Apverstos klasės” idėją.

Mūsų mokykla kasmet tikrina mokinių žinias standartiniu testu, tad ir 2006 m.(pirmieji “Apverstos klasės” metodo bandymo metai) buvo ne išimtis. Palyginus kelių metų rezultatus buvo akivaizdu, kad šis metodas pasiteisino. Tad nusprendėme šį mokymo metodą tęsti ir mokinių pasitenkinimas bei motyvacija kasmet pastebimai gerėja, kas, žinoma, teigiamai veikia ir tėvų nuomonę bei atsiliepimus apie mūsų mokyklą.

“Apverstos klasės” metodika susilaukia teigiamų atsiliepimų dėl jos paprastumo, individualizavimo, bet tuo pačiu pasiekiamumo, nes “itslearning” mokymo platforma yra pasiekiama bet kur ir bet kada, tad mokinys visuomet turės medžiagą, esančią platformoje su savimi.

 

Kaip veikia mūsų “Apversta klasė”

Mes pradėjome naudoti apverstos klasės modelį 2006 metais, kuomet abu buvome chemijos mokytojai Woodland Park pagrindinėje mokykloje Kolorado valstijoje. Mūsų mokiniai kiekvieną dieną turėjo 95 min pamokoms, o kiekvieną vakarą jie žiūrėjo mūsų sukurtus video su teorinėmis žiniomis ir įkeltus į “itslearning” virtualią mokymosi platformą, bei eksperimentais, kuriuos atlikti pamokos metu kartais būdavo labai sudėtinga dėl laiko trūkumo. Tad vaizdinę medžiagą matantys mokiniai spręsdami užduotis, ar kartodamiesi visuomet galėjo peržiūrėti ekspermetus.

Kodėl mokytojai “apverčia” klasę

Visuomenė spaudžia pedagogus ieškoti naujų mokymo būdų tam, kad kiekvienas mokinys būtų įtrauktas į mokymo procesą ir tobulėtų. Vienas iš pasiūlytų metodų yra diferenciavimas, arba mokymo individualizavimas. Tačiau mokytojas, dirbantis tradicinėmis priemonėmis ir turintis kelias mokinių klases, neturi galimybių mokyti visus individualiai. Kertinis tradicinės mokymo metodikos trūkumas, tai kad ne visi mokiniai ateina į mokyklą nusiteikę mokytis.Vieniems nepatinka mokomas dalykas, kitų netenkina aplink esanti aplinka, o treti tiesiog maištauja prieš dabartinę pedagoginę sistemą ir naudojamus metodus.

Kodėl “Apversta klasė” veikia

“Apversta klasė” veikia dėl kelių priežasčių:

Pirma, šis metodas šiuo metu yra patrauklus jaunimui. Dauguma asmenų iki 25 m. kasdien naudoja Facebook, Youtube ir kitas programas. “itslearning” yra labai panašus į šias programas, tad mokiniams tokiu būdu mokytis tampa žymiai paprasčiau, o medžiaga įsisavinima lengviau. Mokyklos siekis yra skatinti mokinius atsinešti savo išmaniuosius įrenginius, kad mokiniai galėtų atlikti užduotis savo greičiu.

“itslearning” padeda išlaikyti užimtus mokinius tame pačiame mokslo lygyje ir taip nemažinti jų motyvacijos mokytis. Aktyvūs mokiniai ne visada turi laiko būti pamokose, nes yra užsiėmę popamokine (sporto, menine ir kt.) veikla. Tradiciniu mokymo būdu, mokiniui praleidus pamoką, mokytojas kitos pamokos metu turi individuliai temą paaiškinti mokiniui, kuomet kiti mokiniai praranda dalį pamokos laiko. Su “itslearning”, mokinys nebuvęs pamokoje gauna visą pamokos medžiagą, o jei mokytojas nufilmavo pamoką, jis gali ją netgi peržiūrėti.

“itslearning” ir “Apverstos klasės” metodas ypač tinkamas silpnesniems mokiniams. Tradicinėje klasėje daugiausia mokytojo dėmesio sulaukia aktyvūs ir daug klausiantys mokiniai, tuo tarpu naudojant “Apverstos klasės” metodiką mokytojas vaikšto po klasę ir stebi visų mokinių darbą bei padeda tiems, kam to reikia.

Šis modelis ir “itslearning” puikiai padeda kiekvienam mokiniui mokytis sėkmingai pagal jo pajėgumus.Pavyzdžiui, prieš atliekant užduotį mokinys gali žiūrėti instrukcijų video tiek kartų, kiek tik nori. Pamokų metu, stebint mokinių darbą, galima juos suskirstyti į mažesnes grupes, arba padėti individualiai.

“Apverstoje klasėje” mokiniai klausia bei tariasi su mokytojais, vykdo eksperimentus, plečia savo žinias kokia nors tema.

Ir pabaigai, pastebėjome, kad mažiau motyvuoti mokytis mokiniai, kurie tradicinėje pamokoje trukdydavo kitiems ir mokytojui, dirbant šiuo metodu nebėra dėmesio centre ir arba susidomi naujomis žiniomis, arba nebeįtakoja klasės darbo.

Šie pavyzdžiai yra tik kelios priežastys, kodėl tikime “apverstos klasės” metodu ir jo plitimu visame pasaulyje.

Originalų straipsnį rasite čia

  •