itslearning

Naujienos

Gaukite naujausią informaciją apie pakeitimus „Itslearning“ aplinkoje

 

Suomijos universiteto patirtis, naudojant “itslearning”


Arcada universiteto bendruomenė 2011 m. nusprendė aktyviai naudoti „itslearning“ virtualią mokymosi aplinką tam, kad studentų bei dėstytojų bendravimas nebūtų priklausomas nuo vietos ir laiko. Pagrindinė priežastis, kodėl buvo pasirinkta „itslearning“ platforma – platforma yra lengvai perprantama ir laikoma draugiška mokomąja aplinka.

Šių pokyčių koordinatoriumi universitete tapo Filip Levälahti. Jis yra sužavėtas, kaip greitai universiteto bendruomenė pamėgo šią naujovę. Filip’o pirmoji užduotis buvo padėti bendruomenei teisingai pasirinkti reikiamas platformos priemones.


1234

“Būtinybė peržiūrėti virtualių mokymosi platformų panaudojimą universitete buvo svarbi ilgą laiką“ – sako Filip‘o kolega Tore Ståhl. “Prieš metus, kai Filip įsidarbino pas mus, mes pagaliau galėjome peržiūrėti ir išsirinti geriausią virtualią mokymosi platformą. Perėjimas į naują mokymosi platformą yra didelis pokytis universitetui, todėl norėjome pagrįstai išsirinkti geriausią. Kartu su kolegomis Mikaelis Forsström, Owen Kelly ir Aki Virmalainen mes testavome platformas,o vartojimo patogumas buvo svarbus veiksnys, kuris ir dabar įrodo mūsų gerą pasirinkimą.

Pirmieji Suomijoje

Arcada universitetas yra pirmasis “itslearning” klientas Suomijoje. Platforma buvo pilnai paruošta darbui likus savaitei iki mokslo metų, tad universiteto komanda galėjo ramiai sutikti naujus mokslo metus.
“Daugumai dėstytojų patiko tai, ką jie pamatė, ir iš kart pradėjo kurti savo kursus platformoje. Mes pradėjome darbuotis žymiai greičiau, nei planavome. Tai, jog dėstytojai ir studentai po trumpo įvadinio pristatymo pajuto galintys savarankiškai naudoti platformą, rodo jos paprastumą.” – pasakoja Filip.

Puikus gryžtamasis ryšys

Dėstytojų ir studentų teigiami atsiliepimai tęsėsi visus mokslo metus, tad universiteto vadovybė nuo 2012 m. nusprendė “itslearning” virtualią mokymosi platformą naudoti visuose kursuose. Tačiau universitetas neapsiriboja tik platformos įvedimu. Vadovybė supranta, kad nuotolinis mokymas – tai sritis, suteikianti daug galimybių ir gilina žinias, kokie metodai yra tinkamiausi.

Vienas iš tinkamų mokymo metodų yra “apversta klasė” metodas. Pagrindinė šio metodo idėja nėra nauja – siekiama maksimaliai padidinti vertingo laiko, praleidžiamo paskaitose išnaudojimą. T.y. kad studento ir dėstytojo tiesioginė sąveika būtų kuo produktyvesnė. Vaizdo paskaitos, paskelbtos platformoje gali padėti studentams prisiminti paskaitose gautą informaciją ir lengviau įsisavinti, tad studentai greičiau prisimena ankstesnes paskaitas ir kokybiškiau dalyvauja kitose dalyko paskaitose.Didžiulės plėtros galimybės

“itslearning” integracija universitete tęsiasi. Filip kolegos ieško geriausio būdo, kaip “istlearning” platformą paversti studentų bendravimo ir bendradarbiavimo kanalu.Vien iš edukologinės pusės, “itslearning” siūlo milžiniškas plėtros galimybes, tad universitetas ruošiasi šį potencialą išnaudoti.

“Dabartinis uždavinys yra užmegzti dialogą, skiriant dėmesį edukologiniams, o ne techniniams aspektams – tiek tarp dėstytojų, tiek ir tarp mūsų, žmonių turinčių IT išsilavinimą. Ateitis yra daug žadanti. Daugelis mūsų dėstytojų neseniai įgijo savo pedagoginę kvalifikaciją, o Filip padeda rasti geriausias technologines priemones įgyvendinti siekius” - sako Tore.

“Taip, - atsiliepia Filip – aš apsaugau dėstytojus nuo prastų techninių sprendimų”

Apie Arcada universitetą

Arcada universitetas yra pripažintas taikomųjų mokslų universitetas, įsikūręs Suomijos sostinėje Helsinkyje. Jis įkurtas 1996 m. Jo misija – skatinti Suomijos-Švedijos kalbų ir kultūrų išlaikymą bei populiarinimą, atsižvelgiant į jaunų gyventojų poreikius.

Arcados universitetą kuruoja STIFTELSEN Arcada fondas. Jis turi apie 170 darbuotojų, virš 2900 studentų ir siūlo 16 studijų programas su specializacijomis, orientuotomis į papildomus ir atvirus kursus.

12345678